وبلاگ

داستانی برای نوجوانان از «تریل باز»

تریل باز

رمان «تریل باز» نوشته عزیز سهرابی درباره دو نوجوان به نام‌های رضا و ذبیح است که عشق زیادی به تریل دارند و در ادامه اتفاقات هیجان انگیزی در داستان بوجود می‌آید.

به گزارش مهرک، عزیز سهرابی نویسنده درباره پیام اخلاقی این کتاب اظهار داشت: اثر با این پیام اخلاقی همراه است که باید هر فردی در حد توانش قدم بردارد و برای رسیدن به خواسته‌هاش به ناحق نروند.

وی ادامه داد: چون روایت من اول شخص است به زبان صمیمی برای نوجوانان نوشته‌ام، از آنجایی که من معلم هستم و با نوجوانان سروکار دارم، لذا دوست داشتم داستانی برای آنها بنویسم که هم حال و هوای نوجوانی امروز را در بردارد و هم با تجربه نوجوانی خودم همراه است.

سهرابی همچنین افزود: اصولا داستان نوجوان با آیتم‌هایی همراه است: به عنوان مثال دایره واژگان اثر باید در حد دانایی نوجوان باشد و فراتر از آن نرود، داستان باید حادثه محور و کسل کننده نشود و معمولا با پیام هم همراه باشد تا نوجوان از خواندن آن بهره ببرد، همچنین با شئونات اخلاقی جامعه و گروه سنی نوجوان نیز سازگار باشد. آغاز داستان هم باید یک شروع طوفانی همراه باشد تا از همان ابتدا بتواند نوجوان را به خواندن کتاب ترغیب کند.

در قسمتی از داستان آمده است: خودم را کشیدم شت سرسره. چند دقیقه گذشت. سروصدایی آمد. از جا پریدم و آهسته سرک کشیدم. ابولی بین دو مامور تقلا می‌کرد. همین طوری آمد روی زبانم:«به آخر خط رسیده‌ای نارفیق… حقت بود!»

 

برای خرید  کتاب با نشان مهرکاینجا کلیک کنید.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما ممکن است از این برچسب ها و خصوصیات HTML استفاده کنید:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>